More

  Пијан патник каснал стјуардеса во авионот

  spot_img

  Невообичаена приказна доаѓа од Јапонија. За време на летот од Токио до Сиетл, патник во тешка алкохолизирана состојба ја каснал стјуардесата, а авионот се вратил на аеродромот.

  „Летавме преку Тихиот Океан кога силно алкохолизиран патник ја касна за рака стјуардесата, па тие го свртеа авионот“, изјави портпаролот на All Nippon Airways (ANA) за американските медиуми.

  Тркалата на авионот повторно слетаа на јапонско тло околу три часа по полетувањето. На каснатата стјуардеса и била укажана лекарска помош, се здобила со полесни повреди, а насилната и пијана патничка била приведена во полиција.

  Според неофицијални информации на јапонските медиуми, се вели дека се работи за 55-годишен американски државјанин. Не е јасно кога останатите патници полетале назад во Сиетл.

  Во јули минатата година сличен инцидент се случи и на словенечкиот аеродром Брник. Како што објавивме, една од патничките ја изгребала и гризнала стјуардесата уште пред евтиниот авион „Изиџет“ воопшто да полета за Лондон. Еден од другите патници рече дека станува збор за спор околу менувањето на седиштата, додека друг вели дека проблемот е гласната музика што доаѓа од телефонот. Насилната патничка ја нападнала и својата сосетка.

  Овој месец во Јапонија беа регистрирани неколку авионски инциденти. Меѓу другото, авион Боинг во сопственост на компанијата АНА мораше принудно да слета пред помалку од една недела поради пукнатина на прозорецот на пилотската кабина за време на летот од јапонски Сапоро до Тојама. На 2 јануари, државен патнички авион се запали на аеродромот Ханеда во јапонскиот главен град Токио, откако се судри со мал авион на крајбрежната стража.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img