More

  Пејачот Харис Џиновиќ наводно има девојка која е успешна деловна жена и е 15 години помлада од него

  spot_img

  Пејачот Харис Џиновиќ наводно има девојка која е успешна деловна жена и е 15 години помлада од него, објави српски Мондо.

  – Разводот беше многу потежок за Харис одошто за Мелина, а тоа стана јасно со секоја негова реклама. Едноставно не можеше да сфати дека се разведуваат по сите овие години. Долго се обидуваше да ја спаси таа врска, дури 2 години пред официјално да раскинат. Стана неподносливо да се слуша колку е повреден откако се појавија тврдењата дека Мелина е во врска со белградски бизнисмен. Се откажавме од секоја шанса тој некогаш да го преболи распадот на својот брак. Сепак, 2 месеца по разводот, спонтано стапил во контакт со жена која ја познава одамна и по неколку средби влегле во романса – тврди анонимен извор запознаен со приликите.

  Изворот открива дека новата избраничка на пејачката наводно личи на Мелина, а дека и тие се видени во рестораните во главниот град.

  – Харис отсекогаш обожавал убави жени. Сите негови пријатели и познаници се такви. Токму затоа не бевме изненадени кога го обнови контактот со еден од најфасцинантните луѓе од неговата околина. На прв поглед многу личи на Мелина бидејќи е привлечна, згодна и негувана, а и зашто е успешна во работата што ја работи и имаат заеднички пријатели, блискоста дојде спонтано. Не само што не крие дека започнал романса, туку последниве денови се видени во престижни ресторани во главниот град. Воопшто не го интересира што ќе мисли Мелина за тоа бидејќи со новата партнерка сфатил дека сѐ уште е жив и може да ужива во љубовта. Тоа му даде нов ветар зад себе и ужива во секој момент што го минува со новата партнерка – додава изворот.

  Изворот тврди дека Харис сѐ уште е претпазлив кога станува збор за емоциите.

  – Иако му се допаѓа друштвото на таа жена, тој не сака да брза и да го зафаќаат емоциите. Тие добро се забавуваат, поминуваат неколку часа дневно заедно и уживаат еден со друг надвор од неговиот семеен дом. Освен што разводот со Мелина го смета за одлична лекција, тој никако не сака неговите деца да бидат упатени во тоа, со оглед на тоа што тукушто започнал врска. Тој повлече рачна кога се во прашање изјавите за Мелина, со оглед на тоа што конечно се помири со фактот дека нема враќање назад и повеќе не чувствува ни желба ни потреба да се смири со неа. Пред само неколку дена ни кажа дека не е за фрлање и дека сѐ уште е кобен за убавиците. Ова е јасен знак дека и тој  преболел и дека му доаѓаат подобри денови – тврди изворот.

  Харис Џиновиќ ги негира овие тврдења, според понова објава на Мондо.

  – Од каде знаат дали сум нашол 15 години помлада девојка или, пак, 100 години помлада? Првин, не сум со девојка, би сакал да сум, но не сум… Ама ќе бидам – изјавил Џиновиќ.

  За потсетување, според медиумите, Мелина наводно веќе половина година ужива во романса со бизнисмен кој е 2 години постар од неа.

  – На сите им е јасно дека бракот на Мелина и на Харис одамна го изгубил сјајот и дека е прашање на време кога ќе се разведат. Иако нивната врска почнала да се лади многу пред да ја напушти семејната вила, таа успеала да сокрие дека вистинската причина поради која ставила крај на тој брак е маж кој го запознала лани и со кој започнала романса – истакнал тогаш изворот додаде:

  – Нејзиниот нов емотивен партнер важи за еден од најпосакуваните мажи на јавната сцена. Секој слободен момент го користат да бидат заедно, а тој ја опсипува со скапи подароци и со внимание, па таа се чувствува како вљубена тинејџерка. Со оглед на тоа дека неговата работа е примарна и дека сака сликата што постои за него да биде неизвалкана, се договориле да го кријат фактот дека се заедно колку што можат. Нивните блиски пријатели се воодушевени од врската и честопати се шегуваат дека таа конечно има партнер кој ќе оди со неа – рекол извор, тврдејќи дека се гледале во неговиот луксузен стан.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img