More

  Пејачка се сопна од фустанот, падна и ја удри главата

  spot_img

  Трагедија се случи на концерт, кога пејачката (31) починала откако паднала на сцената. Таа се сопна од фустанот и ја удри главата во бината.

  Жртвата настапувала во локален пензионерски дом во Кина на 90-ти роденден на еден жител, а трагичниот инцидент се случил откако испеала две песни.

  Пејачката пред трагедијата одела многу бавно, а потоа се сопнала од долгиот фустан и се струполила, пренесува „Мирор“.

  По падот таа останала да лежи неподвижна на сцената. Неименуваната жена престанала да дише, а членовите на персоналот се обиделе да ја реанимираат пред шокираната публика.

  Работниците ѝ правеле компресии на градите додека лежела под рефлекторите. На 12 април таа била префрлена во блиската болница во кинескиот град Чонгкинг, но и покрај максималните напори на лекарите, таа починала набрзо по пристигнувањето. Пејачката изјавила дека не се чувствувала добро претходно тој ден, според „Неед ту ноу“, каде што е објавено и вознемирувачкото видео.

  Ќе биде извршена обдукција за да се утврдат точните причини за смртта.

  Да се ​​потсетиме на трагедијата од август минатата година кога беше убиен пејачот Серџо Муриљо гон Алвес Фиљо додека се обидуваше да раздели пар кој се расправаше на неговиот настап во Бразил. Тој бил застрелан во главата.

  Претходно оваа година, јужноафриканскиот рапер беше еден од двајцата мажи убиени во пукање во Дурбан, а трагедијата се случи пред неговиот настап, според Мирор.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img