More

  Одекна експлозија во Љубљана: втор пат за една недела разнесен банкомат

  spot_img

  На подрачјето на Мост во Љубљана непознати лица разнеле банкомат со експлозивна направа. Причинета е штета од неколку илјади евра.

  Околу 16 часот денеска љубљанската полиција била известена за експлозија во областа Мост. Откриле дека непознати сторители со експлозивна направа која се уште не е идентификувана оштетиле банкомат поставен во една од продавниците.

  Во инцидентот е причинета материјална штета од неколку илјади евра и на банкоматот и на објектот. Полициски службеници во моментов вршат увид на местото и прибираат информации за пронаоѓање на сторителите и за сите околности ќе го известат надлежното државно обвинителство, соопшти Управата на полицијата во Љубљана.

  „Од балконот видов две лица облечени во црно како трчаат од банкоматот. Мислам дека имаа телефони во рацете бидејќи можев да ја видам светлината на нивните дланки. Беа пешки“, изјави за N1 очевидец на инцидентот.

  Сличен инцидент се случи и во Мости минатата недела.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img