More

  Од пладневните часови ќе има услови за локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи

  spot_img

  Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови ќе има услови за локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб ветер од јужен правец, најавуваат од УХМР.

  Минималните температури ќе се движат од 1 до 10 степени, а максималната ќе достигне до 23 степени.

  Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност со услови за краткотарен пороен дожд во делови од скопскиот регион. Темепратурата во главниот град ќе се движи во интервал од 6 до 22 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img