More

  Нови детали за бруталното злосторство во Санџак: Нусрет избоден 22 пати, осомничен поранешниот сопруг на неговата девојка

  spot_img

  Според полицискиот извештај, главен осомничен за убиството на Нусрет е Сеад З, поранешен сопруг на Ријалда Х, со кого жртвата наводно била во емотивна врска, пишува Блиц.

  Во Пештер се случи трагедија која го потресе цел Балкан. Нусрет Дестановиќ (28) бил пронајден мртов во бунар, а истрагата која ни стасала открила приказна која ја залева крвта.

  Санџак денеска објави грозоморна преписка во која убиецот и се заканува на Ријалда Х. Пораките се креирани многу порано, кога Ријалда Х. била во расправија со Сеад З. Овој портал објави и дека има докази дека ноќта на убиството на Ријалда Х. и Сеад З. биле заедно во ресторан во Нови Пазар.

  Морничави пораки
  – Еден од вас ќе оди под црната земја – напиша Сеад З. Сеад продолжи:

  – Ама последниот најслатко се смее. Верувај ми. Ќе видиш што ќе правам.

  На што Ријалда Х. одговорила:

  – Март брат.

  – Џе** ми Нусрет Амину. Еден од вас двајца ќе оди под црната земја – инсистираше Сеад З, а Ријалда Х. возврати:

  – Среќно Мујесир.

  – Ќе бидеш сведок кога ќе те повикам пред камера. Нека** биде бесплатно – напиша Сеад З.
  Нови шокантни детали

  Истрагата сугерира дека Нусрет била намамена во стапицата со порака испратена од нејзиниот телефон, за која постои сомневање дека не била испратена од неа. Имал 22 убоди. На крајот бил заклан и фрлен во бунар, јавува денеска Санџак.

  Нусрет, верувајќи дека оди на состанок со неа, всушност паднал во стапица. На договореното место наместо неа го пречекала група мажи. Според изјавите на сведоците и доказите собрани во текот на истрагата, Нусрет бил брутално претепан пред неговото тело да биде фрлено во бунар.

  Погреб во кругот на семејството и пријателите
  Потсетуваме, Нусрет беше погребан вчера во родниот Ѓерекар, а од него се простија неговите најблиски – таткото Шемсо, мајката Фатима, тројца браќа и три сестри, како и бројни роднини и пријатели.

  Нусрет исчезнал пред неколку дена, а на 10 февруари неговото тело било пронајдено во бунар и тогаш било утврдено дека се работи за убиство, најверојатно од страст или одмазда. Новопазарската полиција брзо реагираше и за многу кратко време ги идентификуваше осомничените за бруталното убиство на момчето од Пештер. Како што се сомневавме, трагичната серија на настани започна кога Нусрет добил порака од телефонот на Ријалда. Пораката, која се покажа дека е од личност која сакала да му наштети, го повикала да дојде кај неа. Нусрет, не сомневајќи се во ништо, се јавил на повикот, но наместо очекуваната средба, наишол на заседа.

  На договореното место, наместо жената за која пред неколку години месната заедница собрала пари за да и помогне на неа и на двете малолетни деца во сместувањето, го сретнале неколку мажи кои брутално го претепале.

  Порталот „Санџак данас“ објави две видеа на кои се прикажани клучните моменти кои му претходеле на трагичното убиство на Нусрет Дестановиќ.

  На снимката се гледа како голфот IV, сопственост на Дестановиќ, влегува во дворот на зграда, се врти и паркира. Сеад Зеќовиќ излегува од автомобилот од возачкото седиште, трча кон совозачкото, а таму со остар предмет удира неколку пати во Нусрет Дестановиќ, меѓу кои и фатални, пишува порталот „Санџак данас“.

  Злосторството што го потресе Санџак: Таткото на осомничениот за убиството на Нусрет Дестановиќ детално за бегството на неговиот син Сеад

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img