More

  Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

  - Advertisement -

  Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат!

  На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно се етаблираа како омилени меѓу модните инфлуенсери.

  2022 година повика примирје со најсофистицираната верзија на оваа облека за да покаже дека има живот надвор од normcore, а оваа година никој повеќе не се сомнева во нивното место во уличната мода. Да, овие верзии на хеланки кои беа популарни во претходните сезони се вратија. На уличниот стил на сцената, видовме инфлуенсери како Камил Шариер како носат црни хеланки со препознатлив сјај во комбинација со моторџиска јакна. Оваа опција добро се комбинира со плетени парчиња како убав густ бел џемпер и соодветно палто. Уште во октомври, Ема Чембрлен носеше хеланки со кожен ефект во црна боја со златни акценти. Кога станува збор за обувките, се чини дека постои заеднички именител: овие хеланки најдобро се комбинираат со високи чизми, или рамни или со потпетици.

  Брендовите како Junya Watanabe и Saint Laurent се одлучија за основна боја во нивните есенски колекции што го сублимираа потемниот изглед. Додека француската куќа сакаше да создаде софистициран стил кој ќе се врати на силуетата „мачкино одело“ од минатото, јапонскиот бренд се одлучи за својата рокерска страна, во комбинација со носени тексас јакни и готска шминка. Покрај облеката со кожен ефект, друга верзија на трендот се хеланки со ефект на винил.

  Јуња ВатанабеПрофимедија
  Од една страна, Вакера сугерира топовите и хеланките со овој светкав финиш да бидат вклучени под горните и фустаните, но од друга страна, оваа година нема изглед на Версаче кој не ги вклучува во ниту еден изглед. Се носат под сè: под фустан од корсет, комплети на пруги, мини здолништа од твид и маици. Ниту еден стил не го избегнува овој препознатлив сјај.

  Кјара Ферањи, верна на дизајните на Донатела Версаче, е една од личностите кои ги видовме на Инстаграм како ги носи винилните хеланки на оваа италијанска куќа. Така е, во виолетова црвена боја и во комбинација со потпетици на платформа. Ана дело Русо беше уште една од Италијанките кои пред неколку месеци носеа есенски изглед на Версаче, вклучувајќи и хеланки.

  Нивните можности за празничната сезона се бескрајни: може да се носат како хулахопки под фустанот или здолништето, како во Версаче, или секако како панталони. Сè што им треба е преголема блуза и специјална јакна за да добијат непогрешливо удобен стил за секој ден.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img