More

  Неколку лица се повредени денеска кога автомобил влетал во толпа луѓе кои чекале на трамвајската станица во северозападниот полски град Шчеќин пред да се судри со три други возила

  spot_img

  Неколку лица се повредени денеска кога автомобил влетал во толпа луѓе кои чекале на трамвајската станица во северозападниот полски град Шчеќин пред да се судри со три други возила, јавија локалните медиуми.

  Според првичните извештари 19 лица се повредени, меѓу кои и три деца, а две лица се во критична состојба.

  При бегатството, автомобилот се судрил со уште три возила.

  Според полицијата, станува збор за 33-годишен Полјак, жител на Шчеќин, кој побегнал, но набрзо бил уапсен.

  Полицијата вели дека нема основа да се смета дека станува збор за терористички чин.

  Инцидентот се случил на фреквентна крстосница на почетокот на попладневниот шпиц, околу 16 часот по локално време.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img