More

  Навивач му скокна на Роналдо, но падна во дупка

  spot_img

  Навивач му скокна на фудбалерот Кристијано Роналдо од трибините на вчерашниот натпревар помеѓу Португалија и Грузија на Европското првенство, но обезбедувањето интервенираше, а тој падна во дупка.

  Кристијано Роналдо немаше добар меч против Грузија и не успеа да дојде до својот прв гол на Европското првенство, па со тоа заврши неговата импресивна серија, која започна во 2004 година, да дава гол на секој голем турнир.

  Меѓутоа, Португалија оди понатаму.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img