More

  На Европското фудбалско првенство селекциите на Србија и Данска денеска во 21 часот треба да одиграат натпревар од последното коло

  spot_img

  На Европското фудбалско првенство селекциите на Србија и Данска денеска во 21 часот треба да одиграат натпревар од последното коло. Неколку часа пред почетокот на натпреварот албански навивачи пристигнаа на Маријен Плац. Дошло до конфликт и биле фрлани шишиња меѓу навивачките групи.

  Германската полиција се обиде да ги спречи нередите со фрлање солзавец, а потоа почнаа мали судири меѓу српските навивачи и органите на редот.

  Навивачите на српската репрезентација имаа спремни навреди за германската полиција која брзо пристигна на лице место.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img