More

  Музичарот Чарли Колин е убиен

  spot_img

  Музичарот Чарли Колин имаше 59 години.

  Чарли Колин го основал поп-рок бендот Трејн, а како што потврдила неговата мајка за TMZ, тој починал откако се лизнал и паднал под туш.

  Наведено е дека трагедијата се случила додека музичарот престојувал кај пријател во Брисел, каде што живее со години.

  Колин го напушти бендот „Трен“ во 2003 година, наводно поради проблеми со злоупотреба на разни супстанци. Тој беше басист во групата, а пејачот Пет Монахан тогаш проговори за прекин на соработката со Колин.

  „Чарли е неверојатен басист, но имаше многу болки, а начинот на кој се справи со тоа беше многу болен за сите други околу него“, изјави тогаш тој, објавија гореспоменатите медиуми.

  Колин одржа мастер клас по музика на конзерваториумот во Брисел. Неговата мајка изјавила дека и тој многу работел во студиото, каде што моментално ја завршувал музиката за филм, пренесува Нова.рс.

  Групата „Train“ е основана во Сан Франциско во 1993 година, а најголемиот успех го постигна со хитот „Drops of Jupiter (Tell Me)“.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img