More

  Мис Јапонија со украинско потекло ја врати круната поради аферата

  spot_img

  Каролина Шино поднесе оставка како најубава Јапонка откако еден таблоид ја откри нејзината афера со оженет маж.

  26-годишната девојка, родена во Украина, се откажа од титулата Мис на Јапонија поради врската со оженет маж, што го откри еден од таблоидите, објавија многу медиуми.

  Ова беше втор шок во врска со Мис земја на изгрејсонцето, откако првиот го предизвика изборот на Каролина Шино за најубава, бидејќи многумина сметаа дека таа не ги претставува традиционалните јапонски идеали за убавина.

  Написот во весникот „Шукан Буншун“ објави дека Шино се вклучил во врска со оженет инфлуенсер и доктор, пренесува Би-би-си. Во првата реакција, организаторите на натпреварот застанаа во одбрана на Каролине Шиина, велејќи дека не знаела дека мажот е оженет, но вчера беше објавено дека признала дека знаела за неговиот брак и семејство. Шино се откажа од титулата и се извини на јавноста за измамата. Организаторите ја прифатија нејзината оставка. „Навистина ми е жал за големата неволја што ја направив и што ги изневерав оние кои ме поддржуваа“, напиша Шино на Инстаграм, додавајќи дека нејзината првична реакција, велејќи дека не знаела за брачниот статус на мажот, била поради паника и страв. кога објавувате статија.

  Каролина Шино, Инстаграм, Мис Јапонија, афера, извинување Извинувањето објавено од Каролина Шино на Инстаграм (Фото: Снимање на екранот/ИНСТАГРАМ)
  Според порталот News of Japan, човекот чија вонбрачна врска ја откри таблоидот објаснил дека Шино лажел за својот брачен статус и додал дека ја прекинале врската кога таа ја дознала вистината. Во јавноста познат како „Muscle Doctor“ поради постигнувањата на натпреварот „Best Body Japan“, дотогаш тврдеше дека е разведен, пишува и порталот.

  Овогодинешната титула Мис на Јапонија сега ќе остане празна, пишуваат странските медиуми.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img