More

  Базен во дворот, а водителката главна со мајсторите

  Српската водителка Јована Јеремиќ наскоро треба да се всели во вилата која ја доби од нејзиното момче Драган Станковиќ, или како што го нарекуваат „кралот на лебот“, а која ќе го носи нејзиното име.

  Јована сега преку социјалните мрежи покажа како  ужива во својот иден дом, поточно се „опушта“.

  Јована чита книга за патријархот Павле „Какви ти се мислите, таков ти е животот“, покрај шолја кафе на масата. Тука е и нејзината ќерка Леа која црта, додека водителката ужива.

  – Опуштање во вилата „Јована“ – стои во описот на видеото на водителката.

  Откако се релаксирала, Јеремиќ одлучила малку да тренира на својата лента за трчање, а попатно и да провери како напредуваат мајсторите, односно дали сè ќе биде готово до недела, на Велигден.

  – Подготовки за Велигден во вилата „Јована“ – порачала Јована.

  Видеото можете да го погледнете ТУКА.

  Јована за српските медиуми зборуваше за новата вила.

  – Добивам своја вила, ја градам заедно со Драган. Тоа ќе биде нашата оаза на мирот каде што ќе имам сè што е потребно за да бидам среќна. Уредувањето на надворешноста и внатрешноста ми е препуштено мене и многу сум среќна. Доживеав маж да ми изгради куќа и да ја именува по мене – изјави неодамна за „Информер“ Јована Јеремиќ.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img