More

  Мечка е усмртена откако во неа изутрина удрило возило на патниот правец Гостивар-Охрид, нема повредени лица

  spot_img

  Мечка е усмртена откако во неа изутрина удрило возило на патниот правец Гостивар-Охрид, нема повредени лица.

  Според пријавата на единствениот повикувачки број за итни случаи 112, сообраќајната несреќа се случила во 05.37 часот кај вториот каменолом на патот Гостивар-Охрид.

  – На местото на несреќата, присутни се полициски службеници од полициска станица Гостивар и увидна екипа. Исто така, известени се и Националниот парк Маврово и ТППЕ – Гостивар за отстранување на починатата мечка од магистралниот пат – информира Регионалниот центар за управување со кризи – Тетово.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img