More

  Мбапе го пропушти тренингот на Франција, се поизвесно е дека нема да игра против Холандија

  spot_img

  Килијан Мбапе, најголемата ѕвезда на француската фудбалска репрезентација и еден од најдобрите играчи во светот, не учествуваше на тренингот на Франција во средата, два дена пред натпреварот од второто коло од Еврогрупата Д против Холандија.

  Иако неговиот статус се уште не е официјално објавен од Француската фудбалска федерација, ова е уште една информација која ја зголемува веројатноста Мбапе да го пропушти дербито од групата Д против Холандија во петок поради повреда на носот. Тие две репрезентации ги добија првите натпревари, Холандија со 2-1 против Полска, а Франција со 1-0 против Австрија. Во моментов, Мбапе се уште е наведен како неизвесен за натпреварот во петок.

  Пред два дена дел од француските медиуми објавија дека Мбапе ќе го прескокне тестот против Холанѓаните. Француската фудбалска федерација само еден ден по натпреварот против Австрија соопшти дека Мбапе нема да го оперира носот за време на Еврото, туку дека ќе продолжи да настапува на турнирот со помош на заштитна маска.

  Во понеделникот Мбапе го повреди носот, во самиот финиш на натпреварот против Австрија. Мбапе насилно удри со лице во рамото на ривалскиот играч на Данс и тешко го повреди носот. Со многу крв и скршен нос, Мбапе мораше да го напушти теренот.

  Со N1 играј фантазија посветена на претстојното Европско првенство и победи

  вредни награди. Повеќе информации можете да најдете ТУКА, а пријавувањето за Фантази Еуро 2024 можете да најдете на ОВОЈ ЛИНК.

  Не пропуштајте ја шансата да бидете дел од најголемиот фудбалски спектакл – N1 Fantasy Football – вашата игра, вашите правила!

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img