More

  Латино дивата претходно објави албум кој доживеа фијаско

  spot_img

  Џенифер Лопез ги откажа последните седум датуми од нејзината претстојна турнеја – без објаснување. Фановите забележаа дека сајтот Ticketmaster додаде известувања за откажување на концертите во Нешвил, Рали, Северна Каролина, Атланта, Тампа, Флорида и Њу Орлеанс за турнејата „This Is Me…Now“ претходно оваа недела.

  Уште поинтересно е што претходно најавените концерти во Кливленд и Хјустон се целосно отстранети од веб-страницата. Седум термини беа закажани за периодот од 20 до 31 август. Турнејата сега завршува во Њујорк на 17 август.

  Пораката на страницата на Ticketmaster го обвини откажувањето на „организатор на настанот“, но освен детали за враќање на билетите, немаше дополнителни информации.

  Сепак, американскиот портал „Пејџ сикс“ дознава дека имало логистички проблем со промоторот и постои можност концертите да бидат презакажани. Лопез допрва треба да го објави тоа на социјалните мрежи.

  Ова ажурирање на турнејата доаѓа откако новиот албум на пејачката „Let’s Get Loud“, исто така насловен „This Is Me…Now“, помина лошо на табелата Билборд 200, дебитирајќи на 38-то место минатиот месец.

  Покрај албумот, Џеј Ло го објави и мјузиклот „This Is Me…Now: A Love Story“ и документарниот филм „The Greatest Love Story Never Told“, за кој доби негативни критики. „This Is Me…Now“ е првиот студиски албум на Џенифер Лопез по десет години.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img