More

  Кучето што го спаси направи нешто неверојатно, пејачката испрати силна порака

  spot_img

  Пејачката Јелена Карлеуша минатата година ја воодушеви јавноста кога вдоми куче на кое му беа ампутирани предните шепи, а пред извесно време и кученце од неговото легло, односно неговиот брат.

  Имено, сопственикот го мачел и го фрлила кучето, што длабоко ја потресе Карлеуша, па таа веднаш го посвои кучето на кое му беше укажана сета неопходна помош.

  Оттогаш миленикот на пејачката не се одвојува од неа, а таа секојдневно го опсипува со љубов и редовно го носи на ветеринар.

  Освен Алфа, Јелена неодамна го вдоми и неговиот брат, кого го нарече Омега.

  Јелена секојдневно ужива покрај своите миленици, а глетката од семејниот дом на пејачката ги воодушеви сите.

   

  Имено, Омега мирно стоел на бетонот, а Алфа се потпрел на неговиот грб и го кренал за да може Јелена да го погали.

  – Погледнете го ова… пред десет дена го посвоив Омега, родениот брат на мојот Алфа, кому пред една година му беа отсечени двете предни шепи, опашката, увото… На сликата можете да видите како Омега му помага на Алфа да стане, тој стои во таа положба за Алфа да се искачи… Еве јас немам зборови… Усвојувањето на Омега е една од најдобрите одлуки во животот, но и голема лекција за нас луѓето – напиша Јелена како дел од објавата.

  ФОТО: Инстаграм

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img