More

  Крвав конфликт во Копривница

  spot_img

  Братска караница завршила со крвава трагедија откако дете со нож го избодело  20-годишниот брат во околината на Копривница во Хрватска. Според неофицијалните информации, станува збор за браќа кои вчера се степале и се завршило во крв.

  Според информациите од локалната полиција, инцидентот се случил во вторникот во попладневните часови во околината на Копривница. 20-годишникот кој бил нападнат од својот брат се здобил со тешка повреда.

  Од полициското одделение во Копривница не откриваат повеќе детали за стравичниот инцидент бидејќи се работи за малолетник. Случајот се води како тешко убиство во обид, пренесуваат хрватските медиуми.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img