More

  Комбинација што ги подобрува здравјето и сонот

  spot_img

  Млекото со мед е омилено кога се во прашање слатки, топли и пријатни напитоци со кои можеме да го завршиме денот.

  Овој напиток не само што е многу смирувачки, туку и една чаша млеко и мед пред спиење има огромни придобивки.

  Од подобрување на варењето до подобар сон, млекото со мед е здрав пијалок што треба да го пробате.

  Сепак, иако придобивките од медот и млекото можат да бидат многубројни, мора да имаме на ум и неколку несакани ефекти.

  Како да измешате млеко со мед
  Мешањето млеко со мед е вообичаена и вкусна комбинација.

  „Медот и млекото се хранливи и даваат голем број здравствени придобивки кога се консумираат заедно“, објаснува диететичарот Кејал Шах.

  Повеќе за ова на порталот „Арт кујна“.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img