More

  Кои трендови во моментов ги носат модниците на живите улици на Њујорк

  - Advertisement -

  Модната недела во Њујорк не само што ги откри новите модни трендови за претстојната пролет, туку служеше и вистинска модна ревија на нејзините живи улици. Модните ентузијасти потврдија дел од веќе најавените трендови за таа сезона.Модниот месец, кој се одржува два пати во лето во модните престолнини на Њујорк, Лондон, Милано и Париз, секогаш служи многу инспирација дури и надвор од претставувањето на модните колекции. Овој пат ги прочешлавме улиците на Њујорк и составивме листа на трендови кои ќе ја одбележат оваа есен. Меѓу нив има неколку кои веќе ги обожававме минатата сезона, некои нови, па овој пат ни претставија и стилски посетители на ревијата.

  Корсет

  Модната фризура, која веќе ја запознавме минатата сезона, ќе добие популарност само оваа есен. Овој пат, наместо во Y2K стил, можеме да го комбинираме со поприземна и минималистичка коса, како костим.

  Хип хоп во R&B стил
  Широка облека во комбинација со кратки топови и многу накит – овој стил е инспириран и од модниот период од почетокот на милениумот и главно е фокусиран на контрасти, како што се женско-машки и широки.

  Школска униформа
  Модна загатка која дава изглед на училишна униформа, ништо навистина ново, а сепак се чини дека овој пат модните ентузијасти внесоа нешто свежо во миксот – изгледот веќе не е претерано елабориран и играта со пропорции доби нови димензии .

  XXL
  Силуетите и кроевите остануваат екстремно широки и, следствено, овозможуваат повеќе слоеви, што е речиси позитивна прогноза за претстојните постудени месеци. Во минимализмот се додаваат мали детали, кои на изгледот му даваат личност.

  Усни

  На модата сè уште не им е доста од тоа. Сме го виделе во сите можни комбинации – дури и од глава до пети. Можеме да создадеме динамика со усни во различни, но сепак слични нијанси на бои.

  2000-ти
  Како што веќе споменавме, еден од најистакнатите трендови во моментов е милениумската мода, пренесена во модерното време. Ова значи дека карактеристиките на модата Y2K, како што се сјајни мини-горни делови, карго панталони со џебови и кратки кардигани, се комбинираат со основните гардероба – на пример, тренч-мантил.

  Гранџ
  Таа есен, музичките жанрови се речиси голема инспирација за уличниот стил, меѓу нив свое место најдоа и гранџот и панкот, кои овозможуваат неколку посмели и необични комбинации – се е дозволено!

  Костим
  Оние со поелегантен вкус ќе бидат воодушевени што остануваат монохроматски костуми за панталони. Изберете скроен, но поширок крој и надополнете го со многу накит.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img