More

  „Километрима“ е насловот на најновата песна на младиот и познат пејач Огнен Здравковски

  spot_img

  „Километрима“ е насловот на најновата песна на младиот и познат пејач Огнен Здравковски, која вчера беше објавена на сите музички и социјални платформи, а за помалку од 24 часа таа има скоро 40.000 прегледи.

  Ова е одличен показател дека песната има потенцијал да стане голем хит.

  Познатиот пејач и за оваа песна како и за претходната, соработуваше со познатиот српски хит-мејкер Саша Николиќ, кој соработува со најголемите музички имиња од српската естрада. Тој ја направи музиката, додека пак текстот е дело на одличната Мира Мијатовиќ, а аранжманот е на Аца Крсмановиќ.

  Се разбира, песната има и видеоспот и тоа снимен во далечниот и преубав Египет. Покрај Огнен, во видеото се појавува и преубавиот модел Верица Донев, која само дополнително ги разубави кадрите во него.

  Спотот е инаку дело на одличните момци од „Урбан Рекордс“, на чело со Гордан Божиновски…

  – Доста луѓе вложивме многу љубов, труд и посветеност во овој проект. Кога ќе пресметам, за да звучи и да изгледа вака, сигурно работевме дваесетина луѓе. Почнувајќи од музичките соработници, па потоа и луѓето кои го работеа спотот, мои пријатели кои несебично како секогаш ми помагаат. Огромно благодарам до „Фибула травел“ која овозможи да го снимиме спотот во Египет. Сепак, не сакам јас да го фалам проектот, оставам на публиката да го каже тоа. Ако утре песната ја пеат на моите настапи, тоа е доказ дека сме направиле нешто одлично. Искрено, верувам дека ќе се случи тоа – истакна Огнен.

  Видеоспотот инаку беше објавен на каналот на „Гранд“ продукција, со оглед на тоа дека Огнен е нивни ексклузивец веќе неколку години.

  Промоција на песната ќе има и во соседна Србија, каде тој е одлично прифатен од тамошната публика.

  Инаку до тогаш, Огнен ќе може да го видите и слушнете во живо на неговите настапи во нашата престолнина, како и другите градови ширум Македонија.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img