More

  Кејт Мос лансираше сопствен бренд на велнес производи

  - Advertisement -

  Англискиот супермодел и моден дизајнер Кејт Мос се впушти во нов деловен потфат, лансирајќи свој велнес бренд Cosmoss, кој вклучува низа козметички производи и два вида чаеви.
  На почетокот на овој месец, модната икона Кејт Мос го претстави својот сопствен бренд на производи за благосостојба Cosmoss, означени како „грижа за себе дизајнирана за модерни патувања во животот“. Брендот се заснова на извонредното животно искуство на позната манекенка која е подготвена да го сподели своето патување до себеприфаќање и слобода – да бидеш тоа што си. Претприемачкиот потег доаѓа откако Кејт Мос се разграни во други области од бизнисот, вклучително и претставување на таленти – вклучително и ќерката Лила – во нејзината истоимена агенција, основана во 2016 година, а на почетокот на оваа година стана креативен директор на Диет Кока Кола во ОК.

  Иако ова е нејзиниот прв потфат во велнес бизнисот, Мос веќе извесно време е отворена за нејзината љубов кон јогата, подучувана од Надија Нараин – една од најпознатите учителки по јога во Лондон и автор на бројни книги за грижа за себе. Кејт, исто така, присуствува на TheLifeCo Bodrum, одморалиште за велнес и детоксикација, и редовно прави детоксикација на сокови дома, според The ​​Guardian. И покрај ова, Кејт е сè уште синоним за стил на забави и луксузна мода, но Космос ја оспорува идејата дека благосостојбата и хедонизмот не можат да коегзистираат.

  Како што изјави Мос за Harper’s Bazaar, кога креирала производи, инспирацијата ја барала дома. „За време на пандемијата, почнав да поминувам многу време во градината, а кога забележав цвеќиња што не ни знаев дека ги имам, ми стана омилено место каде што се чувствувам најсреќен. Понекогаш одам на терен и медитирам таму рано наутро, уште пред да се разбуди светот“, призна англискиот супермодел.

  kate moss znamka cosmoss
  kate moss znamka cosmoss
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img