More

  Касемиро потпиша за Јунајтед

  spot_img

  Манчестер Јунајтед каде ќе ја продолжи кариерата по успешните години поминати во Реал Мадрид.

  Претходно овој петок трансферот го најави самиот тренер на Реал, Карло Анчелоти, а сега тоа го потврди и Манчестер Јунајтед кој на стартот од новата сезона е на последното место во англиската Премиер лига.

  Според многу извори, трансферот е вреден 60 милиони евра плус 10 милиони кои мадридскиот клуб треба да ги добие преку бонуси.

  Во Реал, Касемиро беше еден од најважните играчи и учествуваше во сите големи успеси на тој клуб во последните години. Вкупно, овој играч од средниот ред одигра 336 натпревари за Реал, а постигна 31 гол со 29 асистенции.

  Касемиро е играч на Реал од 2013 година, со тоа што една сезона мина на позајмица во Порто. Претходно настапуваше за Сао Паоло, а за репрезентацијата на Бразил има 63 настапи.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img