More

  Кандидатите за претседател си зедоа бројче – еве кој е редоследот

  spot_img

  Државната изборна комисија (ДИК) денеска ги констатираше редните броеви на претседателските кандидати на изборното ливче. Извлекувањето беше јавно, а го спроведоа претставници на кандидатите.

  На изборното ливче имињата на кандидатите за претседател на државата ќе се најдат по следниов редослед:

  1. Стево Пендаровски

  2. Гордана Силјановска Давкова

  3. Стевчо Јакимовски

  4. Бујар Османи

  5. Билјана Ванковска Цветковска

  6. Арбен Таравари

  7. Максим Димитриевски

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img