More

  Како гром од ведро небо: Јирген Клоп ја напушта клупата на Ливерпул

  spot_img

  Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп ја објави својата одлука да го напушти клубот по крајот на сезоната.

  Клоп пред клупските камери објави дека се чувствува се поуморен и има се помалку енергија да го води тимот од Мерсисајд со истиот ентузијазам.

   

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img