More

  Јокиќ ќе игра на Олимписките игри во Париз

  spot_img

  Најдобриот кошаркар на Денвер нагетс, Никола Јокиќ потврдил дека ќе учествува на Олимписките игри (ОИ) во Париз и ќе ѝ помогне на Србија во битката за златниот медал.

  Српските медиуми пишуваат дека центарот на Денвер веќе го известил селекторот Светислав Пешиќ за својата одлука и наскоро се очекува официјална потврда.

  Учеството на Јокиќ на ОИ во Париз е голема вест за Србите кои ќе имаат поголеми шанси за повисок пласман на големото натпреварување.

  Кошаркарскиот турнир во рамки на ОИ во Париз ќе почне на 27 јули.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img