More

  Израелски војник ја снимил битката „лице в лице“ со борците на Хамас

  spot_img

  Израелската армија објави видео од првиот човек на кој може да се види како изгледа конфликтот „лице в лице“ меѓу израелски војник и припадник на Хамас.

  Војната на Блискиот Исток меѓу Израел и Појасот Газа (Хамас) трае од 7 октомври 2023 година, кога од Појасот Газа беа истрелани 5.000 ракети, по што членовите на Хамас го нападнаа југот на Израел кај „Супернова“ музичкиот фестивал, каде што извршија масакр во кој загинаа стотици луѓе. Израелската армија на социјалните мрежи објави неверојатно видео од конфликтот меѓу израелски војник и припадник на Хамас.

  Судирот се случил во населбата Шујаја, источно од градот Газа. Израелски војник упаднал во стан во кој го чекале двајца членови на Хамас.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img