More

  Товарен удрил во контејнерски брод во пристаништето Ахаркапи

  spot_img

  Товарен брод утринава удри во друг брод натоварен со транспортни контејнери во пристаништето Ахаркапи во Истанбул, јавија турските медиуми.

  -Има значителни штети на двата пловни објекти, но за среќа нема жртви или повредени, а нема  ни загадување во областа на ударот, се вели во соопштението на Управата за крајбрежна безбедност при Министерството за транспорт и инфраструктура.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img