More

  Измама на автомати: Осомничен дека навел вработен да му плати 1,2 милиони динари без наплата

  spot_img

  Полицијата го уапси З.Т.(54) од Севојно поради сомнение дека навел кладилник во фирма да му плати 1,2 милиони динари на автомати без плаќање, со што ја оштетил фирмата, соопшти МВР.

  Според извештаите, на 10 април бил уапсен вработената во обложувалницата Т.А.

  Осомничениот З.Т е приведен во обвинителството и е осомничен за кривично дело злоупотреба на доверба во вршење на стопанска дејност во поттикнување.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img