More

  Изгаснат е пожарот кај Раштански лозја

  spot_img
  Нема активни пожари во земјава, а 12 се изгаснати во изминатото деноноќие, соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК).
  Изгаснати се два пожара во општина Бутел и еден во општина Гази Баба. Десет пожарникари со три противпожарни возила синоќа од 18 до 21 часот го гаснеле пожарот на булевар Христијан Тодоровски – Карпош – Раштански лозја, каде гореше сува трева.
  Пет пожарникари со едно противпожарно возило синоќа го гаснеле пожарот во општина Бутел, на улица Ферид Бајрам, каде горела сува трева.
  Изгаснат е пожарот во близина на автопат Скопје- Велес, каде гореше сува трева и дрва.
  ЦУК утрово информира дека се изгаснати пожарите во општините Градско, Ресен, Битола, Прилеп, Охрид, Гостивар  и два пожара во Куманово.
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img