More

  Италија ги пакуфа куферите без гол во осминафиналето

  spot_img

  Актуелниот првак, Италија, ги заврши настапите на Европското првенство во Германија, откако во првиот осминафинален дуел беше поразен од Швајцарија со 2-0 (1-0).

  Првиот гол го даде Ремо Фројлер во 37-та минута, а вториот Рубен Варгас на стартот од второто полувреме.

  Италијанците имаа поофанзивен пристап во првото полувреме додека Швајцарија беше многу претпазлива.

  Во второто осминафинале, вечерва во Дортмунд, ќе се сретнат домаќинот Германија и Данска.

  фото: УЕФА

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img