More

  Исчистени се коловозите на патните правци Маврово – Дебар и Струга – Ќафасан

  spot_img

  Укинати се забраните за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар и на Струга – граничен премин Ќафасан.

  Како што информира АМСМ, забраната за сообраќај е укината од 9 часот.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img