More

  Интензитетот на сообраќајот на патиштата е зголемен

  spot_img

  Сообраќајот на патиштата се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, соопшти Авто мото сојузот.

  На граничниот премин Табановце времето на чекање за влез во државата изнесува околу 30 минути. Ист толку време се чека на граничниот премин Богородица  за излез од државата. На останатите гранични премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

  АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img