More

  Huawei го претстави најновиот паметен часовник Watch GT 4

  spot_img

  Huawei го претстави најновиот паметен часовник Watch GT 4
  Huawei го претстави Huawei Watch GT 4, најновата генерација на паметни часовници од водечката серија Watch GT, кои комбинираат иновативен дизајн со моќни функции за снимање спортски активности и здравје. Уредите се исто така дел од новата стратегија на Huawei „Fashion Forward“, која комбинацијата на технологија и моден стил ја подигнува на повисоко ниво. Сега можете да се грижите за вашето здравје и благосостојба без да ја жртвувате модата. Можете лесно да уживате во сите функции на серијата Huawei Watch GT 4, како и во неговата модерна естетика, избирајќи помеѓу неверојатната октагонална форма на куќиштето од 46 mm и помалиот елегантен дизајн на нараквицата.

  Huawei е верен на духот на прекарот „Grand Tourer“ и постојано нуди високо доверливи паметни часовници богати со функции. Најновата серија Huawei Watch GT 4 продолжува со овој етос, бидејќи комбинира иновативен дизајн со подобрени спортски и здравствени функции и нуди надградено искуство за користење на извонредни уреди за носење.

  Комбинирање на традиционалното производство со модерните трендови
  Серијата Huawei Watch GT 4 претставува храбар чекор во насока на модниот напредок во споредба со класичните GT часовници, бидејќи воведува имагинативни дизајнерски елементи и во исто време ја зачувува модерната естетика на претходните модели. Новиот паметен часовник е достапен во две големини. Како неверојатниот Huawei Watch GT 4 со октогонално робусно куќиште со димензии 46 милиметри, но елегантниот Huawei Watch GT 4 со димензии 41 милиметар, што се однесува на извонреден накит.

  Паметните часовници Huawei Watch GT 4 се доволно разноврсни за да одговараат на различни стилови, личности и прилики и се достапни во осум верзии. Поголемиот часовник со дијаметар од 46 милиметри доаѓа со метална, кафеава кожа, црна гума или зелена лента направена од рециклиран материјал, додека помалиот од 41 милиметар блеска во двотонски метален изглед (во златна или сребрена боја). мека бела кожна лента или црна од гумена лента за совршено вклопување. Сите верзии на часовниците можат лесно да се прилагодат и на избраниот моден стил или прилика, бидејќи за нив се достапни дури 25 илјади дигитални копчиња.

  промотивна фотографија
  Функции кои ја менуваат перцепцијата за активно управување со здравјето
  Во рамките на новата стратегија „Fashion Forward“, Huawei верува дека секој може да напредува во управувањето со своето здравје без да мора да го жртвува својот моден стил. Паметните часовници Huawei ги прават технологиите за носење составен дел од здравиот начин на живот, бидејќи додаваат важни функции, како што се управување со менструалниот циклус 3.0 и откривање на дишењето за време на спиењето.

  По повеќе од осум години истражување и развој, Huawei Watch GT 4 ја подобрува технологијата за следење на отчукувањата на срцето и заситеноста со кислород во крвта TruSeen 5.5+, која вклучува повеќеканален алгоритам за подобрување на сигналот заснован на ексклузивниот метод за длабоко учење на Huawei. Како резултат на тоа, податоците за здравјето на срцето се уште попрецизни при динамични активности, како пливање или одбојка на плажа, но во средини со ниски температури и до 30 проценти.

  Новите паметни уреди ја воведуваат и надградената функција TruSleep 3.0 за анализа на квалитетот на спиењето. Следењето на сонот овозможува целосно разбирање на циклусите на спиење и помага во прилагодувањето на навиките за спиење. Ова ја вклучува функцијата за откривање на дишењето за време на спиењето, што препознава неправилности во дишењето и дава дополнителен увид во респираторното здравје.

  Надграден е и 3.0 за управување со менструалниот циклус, кој интелигентно анализира и учи од физиолошките индикатори, како што се отчукувањата на срцето, телесната температура, отчукувањата на дишењето итн., и на тој начин ја предвидува менструацијата. Ова може да биде од корист за многу жени со помалку редовни циклуси, бидејќи тие ќе можат лесно да го приспособат својот животен стил во клучните моменти од циклусот.

  промотивна фотографија
  Одете подалеку од најдобрите спортски достигнувања
  Серијата Huawei Watch GT 4 го менува и искуството за вежбање со паметен часовник, бидејќи воведува подобрени прстени за активности, целосно нова апликација Keep fit и надграден сателитски приемник. Зачувувањето на спортските достигнувања е исто така попрецизно благодарение на новата функција TruSeen 5.5+.

  Мотивацијата можете полесно да ја најдете во подобрените прстени за активност (Activity Rings), кои на прв поглед прикажуваат дневни статистички податоци за физичката кондиција (согорени калории, времетраење на умерено интензивно вежбање, како што е само одење и колку пати сте застанале. најмалку една минута секој месец). За да се поттикне завршувањето на сите три прстени во еден ден, функцијата за виртуелен медал го наградува постигнувањето нови фитнес пресвртници и поставувањето рекорди. Дополнително, ќе имате пристап до повеќе од 100 спортски режими, меѓу кои има и режим за следење е-спортови, со чија помош одржувањето на физичката активност ќе биде уште поудобно од кога било досега!

  Huawei Watch GT 4 е првиот паметен часовник на Huawei со апликацијата Keep fit. Тој користи здравствени податоци во реално време за да помогне во управувањето со внесот на калории и дава посеопфатни препораки, приспособени на потребите на телото, за поефикасно управување со тежината.

  Неговиот од може да ги подигнете вашите предизвици за трчање и трчање на повисоко ниво со надградениот дво-бенд со пет-системски високопрецизен сателитски приемник (GNSS). Во споредба со неговите претходници, ресиверот ја подобрува точноста на одредување на позицијата за 30 проценти, дури и за време на курсот во густо населени области, што потенцијално може да го попречи преносот на сигналот.

  Практично и интелигентно средство за чистење
  Новиот паметен часовник ги оптимизира удобноста и животниот стил со додадени функции како сосема нов стартер, инстант пораки и апликации од трети страни за пристап до музика, навигација и многу повеќе. Уште поважно, обезбедува до 2 недели траење на батеријата, што го надминува капацитетот на батеријата на многу уреди.

  промотивна фотографија
  Huawei се погрижи и новите паметни часовници од серијата Huawei Watch GT 4 да работат на сите паметни телефони со iOS и Android системи. Obenem гарантира дека приватноста и податоците се заштитени во секое време, што овозможува мирен пристап до водечките технологии за носење.

  Цени и достапност
  Некои верзии на серијата паметни часовници Huawei Watch GT 4 се веќе достапни на словенечкиот пазар, до крајот на септември, па сите верзии треба да бидат достапни. Можете лесно да изберете помеѓу три поголеми верзии со куќиште од 46 mm и три верзии со помало куќиште од 41 mm.

  Препорачани MPC во Словенија:

  46 mm метал 379,00 €

  46мм зелена 299,00 €

  46мм црна 279,00 €

  41mm злато 349,00 €

  41mm сребро 399,00 €

  41мм бело 279,00 €

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img