More

  Хаос во Сплит: Тунелот Марјан затворен за цел сообраќај

  spot_img

  Како што информираат од сплитско-далматинската полиција, денеска во 10 часот и 43 минути тунелот Марјан бил затворен за целокупен сообраќај во Сплит поради пад од товарно возило.

  Во западниот дел на градот имаше голема гужва, а како што дознаваме полициски службеници го регулираат сообраќајот. Апликацијата „Гугл мапс“ прикажува огромна гужва и редица возила што се протега сè до стадионот во Пољуд.

  Тунелот е затворен од правец на Спинут и возилата се движат отежнато, а се молат сите возачи да бидат внимателни и трпеливи. Полицијата ни откри дека се треба да се реши во рок од половина час и дека потоа ќе се дозволи сообраќај низ тунелот, пишува Далмација Данас.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img