More

  Гувернерот: Украина ја задржува контролата врз фабриката во Северодонецк

  spot_img

  Украина ја задржа контролата врз хемиската фабрика Азот во Северен Доњецк, која крие стотици цивили, изјави во неделата гувернерот на провинцијата.

  „Азотот не е блокиран, борбите продолжуваат на улиците до централата“, изјави Серхи Гајдаи за украинската телевизија.

  Гајдаи додаде дека очекува руските сили да вложат максимални напори за да се обидат да го освојат градот во недела или понеделник.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img