More

  Грабеж е извршен во вилата на фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах, додека тој се наоѓал во Англија

  spot_img

  Грабеж е извршен во вилата на фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах, додека тој се наоѓал во Англија, јавија денеска египетските медиуми.

  Од куќата во Каиро биле украдени ТВ приемници, а полициската истрага е во тек.

  Полициски извор за локалните медиуми рече дека од куќата не е украден накит.

  Домот бил празен во време на грабежот.

  Египетскиот репрезентативец Салах требаше да ја посети својата татковина идната недела за да го предводи националниот тим против Малави во двата квалификациски натпревари за Африканскиот куп.

  Салах минатата недела стана најдобар стрелец во историјата на Ливерпул во Премиер лигата со 129 постигнати голови.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img