More

  Гори концертната сала во Москва

  spot_img

  Пожар избувна во концертната сала „Крокус сити“ во близина на Москва, каде што попладнево беше извршен напад со огнено оружје и беа убиени околу 40 лица.

  Според извештаите, лица во маскирни униформи, од кои најмалку тројца, влегле во приземјето на зградата и отвориле оган од автоматско оружје.

  Медиумите јавуваат дека во зградата избувнал пожар.

  Исто така, на социјалните мрежи се вртат видеа од големата трагедија, а на едно од нив се гледа дел од Москва каде гори нападнатата зграда.

  Во описот на видеото се наведува дека покривот на салата „Крокус сити“ наводно е пред уривање.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img