More

  Судот го одби барањето на Обвинителството за определување мерка притвор за Весна Јакимовска

  spot_img

  Судот го одби барањето на Обвинителството за определување мерка притвор за Весна Јакимовска.

  Судијата на претходна постапка одлучи наместо притвор да се определи само мерката на претпазливост, информира порталот ИКС кој ја работеше сторијата за извршителката Јакимовска која го нападна новинарот Фуркан Салиу.

  Вчера новинарот Фуркан Салиу од порталот ИКС на социјалната мрежа Фејсбук објави дека бил нападнат од извршителката Весна Јакимовска при снимање на сторија во Кичево.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img