More

  Горан Вишњиќ ги израдува своите фанови со нов успех

  spot_img

  50-годишниот хрватски актер го објави трејлерот за новата верзија на култниот филм од 80-тите Hellraiser, во кој го игра окултистот Војт.
  Горан Вишњиќ кој успеа да изгради убава кариера во Холивуд се пофали со уште еден успех. Откако ја доби улогата во третата сезона на популарната серија на Нетфликс Викинзи: Валхала, чија втора сезона моментално се снима во Дубровник, на својот Инстаграм профил објави трејлер за својот нов филм.

  Станува збор за нова верзија на култниот хорор Hellraiser, кој ќе се прикажува на платформата Hulu од 7 октомври. Во филмот, Вишњиќ го игра господинот Војт, мистериозен окултист кој е опседнат со кенобити, или натприродни суштества кои доаѓаат на Земјата од друга димензија. Франшизата Hellraiser досега вклучува десет филмови, книги, стрипови и видео игри.

  „Значи, хорор филм… Многу сум горд на него бидејќи е навистина добар. Ги позајмив овие филмови од мојата локална видео продавница (на VHS ленти) пред многу години. И да, јас сум толку стар. Ги паметам како нешто посебно, нешто необично во светот на ужасот и прекрасно сложено. Овде е. Се надевам дека ќе ви се допадне“, напиша актерот покрај објавениот трејлер. Во коментарите неговите фанови веднаш возвратија со ентузијазам и многу пофалби на сметката на Вишњиќ.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img