More

  Голема акција во Србија: Краделе скапи возила во ЕУ, ги продавале во Србија (ВИДЕО)

  spot_img

  Министерството за внатрешни работи на Србија објави видео од апсењето на седум лица на територијата на Краљево и Лозница поради сомнение дека сториле кривични дела здружување заради извршување кривични дела, измама, перење пари, фалсификување документи. и прикривање и на овој начин остварил повеќемилионска противправна имотна корист.

  Како што претходно соопшти МВР, привремено се одземени автомобили од висока класа, луксузни кампери и комбиња, кои, како што се сомнева, членовите на оваа организирана криминална група ги краделе на територијата на земјите од Европската унија, по што биле донесени на територијата на Србија.

  Како што беше соопштено, тие возила биле модифицирани во однапред обезбедени гаражи, работилници-кули, а подоцна се продавале, врз основа на што осомничените оствариле повеќемилионска противправна имотна корист.

  Погледнете како изгледаше акцијата за апсење.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img