More

  Ѓоковиќ: Се чувствував многу подобро, телото ми беше како пред 10 години

  spot_img

  Уште еден меч во три сета одигра Новак Ѓоковиќ на Србија опен. По победата против Ласло Јере, Ѓоковиќ го совлада и Миомир Кецмановиќ.

  „Многу слично сценарио како на синоќешниот меч, сет и брејк, заостанав. Одлучени се една или две точки. Миомир беше рамноправен, како и вчера Јере. Повторно на мускулите и можеби на искуството. Благодарение на публиката, повторно бевте извонредни“, изјави Ѓоковиќ веднаш по натпреварот.

  „Телото не се однесува како пред 10 години, но со Божја помош и со помош на целиот тим успеав да закрепнам. Денеска се чувствував многу подобро на теренот отколку вчера. Со нетрпение очекувам утре слободен ден и полуфинале во сабота“.

  Противникот на Ѓоковиќ ќе биде подобриот во полуфиналето од пресметката меѓу Карен Хачанов и Тијаго Монтеиро.

  “Задоволен сум што нема да играм против српскиот играч во полуфиналето, ќе биде убаво да се сменам. Чудно е чувството да се дели теренот со моите сонародници. Публиката беше одлична и на двата меча и ретки се ситуации кога Можам да играм дома, кога можам да ја доживеам оваа атмосфера и затоа со нетрпение го чекам следниот натпревар“, заврши Новак Ѓоковиќ.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img