More

  Фудбалерот Килијан Мбаапе потврди дека заминува од Пари Сен Жермен, а очекувањата се тој да продолжи во редовите на Реал Мадрид

  spot_img

  Фудбалерот Килијан Мбаапе потврди дека заминува од Пари Сен Жермен, а очекувањата се тој да продолжи во редовите на Реал Мадрид.

  Додека се подготвува за шпанскиот гигант тој се појави на откривање на неговата восочна фигура во музејот „Мадам Тисо“.

  Францускиот голгетер беше воодушевен од одличната изработка на фигурата, па низ шега искоментира.

  „Овој повеќе личи на Килијан, отколку јас“…

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img