More

  Француската полиција уапси човек што се заканувал дека ќе се разнесе со експлозив

  spot_img

  Француската полиција уапси маж кој се заканувал дека ќе се разнесе со експлозив во иранскиот конзулат во Париз, јавува Ројтерс повикувајќи се на полициски извори.

  Полицијата претходно ја опколи зградата на иранскиот конзулат. Според полициски извори, мажот бил виден околу 11 часот по локално време како влегува во иранскиот конзулат, носејќи граната и елек со експлозив.

  Снимките на француската телевизија и социјалните мрежи покажуваат дека полицијата ја опкружува зградата.

   

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img