More

  Финскиот премиер доби покана да ги посети фестивалот Sea dance и Exit

  spot_img

  Основачот на фестивалот Sea Dance, Душан Ковачевиќ преку својот Инстаграм профил ја покани премиерката на Финска Сана Марин да дојде на овогодинешното издание на фестивалот и пред целата организација ја изрази својата поддршка во медиумите. лудило кое се појави во последните недели, велат од организацијата на фестивалот.

  Во својата покана до финскиот премиер, Ковачевиќ изјави дека би сакал таа да го посети не само Си Денс, туку и фестивалот EXIT следниот јули, нагласувајќи дека нејзината енергија и позитивен став се добредојдени на сите фестивали на Егзит.

  Како што се додава, викендот на Sea Dance е секако потопол од викендот во Хелсинки.

  Во изминативе неколку дена јавноста беше поделена во одобрувањето и осудата на објавеното видео на кое се гледа како финскиот премиер се забавува и танцува со група пријатели и познати личности.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img