More

  Еве кој ќе се закити со Орден за заслуги за македонската култура

  spot_img

  Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски денеска на свечена церемонија ќе ги одликува Бедија Беговска, Благоја Чоревски, Ѓокица Лукаревски, Оливера Николова, Рефет Абази, Ристо Вртев и Слободан Унковски со Орден за заслуги за Република Северна Македонија.

  Како што најавуваат од кабинетот на претседателот, свечената церемонија ќе се одржи вечерва во 19 часот во Филхармонијата.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img