More

  ЕКСКЛУЗИВНО – Заев, Ахмети и Ковачевски се сретнаа во Скопје

  spot_img

  Клан Македонија ексклузивно дознава дека поранешниот премиер Зоран Заев, Премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на ДУИ, Али Ахмети, се сретнале денеска во Скопје.

  Клан Македонија дознава дека Заев, Ковачевски и Ахмети имале заеднички ручек кој траел четири часа и на средбата дискутирале  за европскиот фронт и претседателските и парламентарните избори.

  Клан Македонија дознава дека работниот ручек поминал во конструктивна и позитивна атмосфера но без детали за другите теми кои се дискутирале.

  Инаку, една ваква средба со работен ручек Заев – Ахмети, пред една година се одржа во Струмица.

  ЕКСКЛУЗИВНО – Заев, Ахмети и Ковачевски се сретнаа во Скопје

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img