More

  Един Терзиќ поднесе оставка и повеќе не е тренер на „милионерите“

  spot_img

  Един Терзиќ повеќе не е тренер на Борусија Дортмунд!

  Германскиот стручњак со балкански корени неочекувано поднесе оставка откако неодамна беше поразен од Реал Мадрид во финалето на Лигата на шампионите.

  Откако Терзиќ поднесе оставка до управата на клубот, останува да се види дали ќе има обид да се убеди да остане или ќе следи дефинитивно збогување.

  Се огласи и Терзиќ, кој преку Инстаграм призна дека, „иако ова многу боли сега, тој го напушта клубот.

  – По финалето на Вембли побарав да разговарам со управата бидејќи по десет години поминати во клубот чувствувам дека новата сезона треба да започне со нов човек на самиот терен – најави Терзиќ.

  Покрај неочекуваното заминување на тренерот, во јавноста протекоа информации за незадоволството на одредени фудбалери од методите на работа на Терзиќ и неговиот однос кон нив. Особено се издвојува незадоволството на искусниот Матс Хумелс, иако прикажа врвна игра на крајот од сезоната.

  Овие внатрешни проблеми веројатно имаат значително влијание врз текот на настаните во клубот.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img