More

  Еди Рама делеше ружи за 8 март

  spot_img

  Албанскиот премиерот Еди Рама, по повод Меѓународниот ден на жената 8 март, упати честитка до жените и мајките Албанки. Шефот на албанската влада сподели видео на кое се гледа како им подарува цвеќе на некои жени, на локација која не е наведена, а наликува на трговски центар.

  „Добро утро на денот 8 март, кој ве потсетува дека нема цвет што ја одзема радоста, на пожртвуваните, сочувствителни и љубени жени им посакувам добар ден“, напиша Рама во описот од видеото.

  Жените кои добија ружа од албанскиот премиер беа прилично изненадени и посакаа да се фотографираат со досетливиот џентлмен.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img