More

  Две лица загинаа во нападот на рускиот дрон во Украина

  spot_img

  Две лица загинаа во напад на руско беспилотно летало синоќа во украинскиот регион Виница, неколку стотици километри западно од Киев, соопштија украинските власти.

  „Руските сили ја нападнаа областа Виница со беспилотни летала, има мртви и ранети“, соопшти полицијата на Телеграм, додавајќи дека две лица, маж и жена, починале во болница.

  Други детали засега не се соопштуваат.

  На крајот на февруари 2022 година, Русија ја започна својата инвазија на Украина.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img